Michał Kopiński

W mediach od początku 2002 roku. Był dziennikarzem politycznym i kryminalno-sądowym „Gazety Wyborczej”, pracował m.in. w poznańskim dziale śledczym tego tytułu. Przez ponad dekadę redaktor, szef działów i manager w „Głosie Wielkopolskim”.

Prowadził transformację cyfrową 15 redakcji lokalnych Polska Press w Wielkopolsce. Nominowany do nagrody „Grand Press”, zdobywca tytułu „Wybitnego Dziennikarza Gazety Wyborczej” w kategorii lokalnej.

Od 2008 roku prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach, od 2014 roku – nieprzerwanie – z pracowni prasowej i internetowej na poznańskim Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Semestr 1

Organizacja nowoczesnej redakcji cyfrowej

Webinar 1 - 11.10.2022 r. - godz. 9.30 - 11.00
Planowanie pracy i treści, czyli dwa razy więcej za dwa razy mniej. Dlaczego dziennikarze przekonali się w końcu do „durnych tabelek”, dlaczego wcale nie są one „durne” i dlaczego z tej drogi nie ma już odwrotu? Czy istnieje planowanie idealne?
Webinar 2 - 18.10.2022 r. - godz. 9.30 - 11.00

Zarządzanie przez cele i korzyści z niego płynące. Z czego powinien rozliczać Cię szef, żeby wszyscy byli zadowoleni i dlaczego na początku będzie nerwowo? Kluczowy wskaźniki pracy dziennikarzy online, stawianie celów, rozliczanie i (koniecznie!) premiowanie.

Webinar 3 - 8.11.2022 r. - godz. 9.30 - 11.00

Dziennikarz cyfrowy a PR-owcy. Dlaczego znacznie częściej niż w czasach papieru łykamy wszystko, co nam przysyłają? I czy aby na pewno na tym zyskujemy? Sensowna – i jakościowa – praca z komunikatami i „gotowcami”.

Webinar 4 - 21.11.2022 r. - godz. 9.30 - 10.00

„Aaaaa dziennikarza zatrudnię”, czyli jak szukać, rekrutować i weryfikować kandydatów na dziennikarzy cyfrowych – od małych gmin po największe miasta. Wielki potencjał i równie duże zagrożenia kooperacji ze współpracownikami zewnętrznymi. Sieć współpracowników dziennikarza piszącego – jeszcze źródła informacji czy już członkowie redakcji? Jak ją zbudować i wykorzystywać w pracy reportera.

Adres

Stowarzyszenie Mediów Lokalnych
ul. Kasprzaka 1a
63-200 Jarocin
kontakt@localpress.pl

ADRES BIURA UNIWERSYTETU

Mielec, ul. Biernackiego 12

EMAIL

biuro@journalismuniversity.pl